MagnaFlow Universal Catalytic Converter 99135HM (Euro 4/5)
MGF-99135HM
Offer a price
Ask a question
The indicated delivery time is for informational purposes and is given as an approximate delivery time if the item is available in the supplier's warehouse. More about Ordering terms. If you would like to confirm the delivery time, please send us a message.
Each payment
Apmaksājiet savus pirkumus 3 vienādās daļās, 3 mēnešu laikā. Bez procentiem vai komisijas maksas. Vienkārši maksājiet vēlāk! https://trackday.eu/esto-3
Shipping in Latvia
Orders up to 50 €
to Omniva or DPD parcel locker
to Omniva or DPD parcel locker
4,50 €
Orders over 50 €
to Omniva or DPD parcel locker
to Omniva or DPD parcel locker
3.00 €
Courier delivery
9.00 € - 12.00 €
Description
Euro 4/5 ceramic converter
In/Out: 57mm
Height: 114mm
Width: 140mm
Total lenght: 330mm
For engines up to 2.5l
In/Out: 57mm
Height: 114mm
Width: 140mm
Total lenght: 330mm
For engines up to 2.5l
Specification
| Manufacturer | MagnaFlow |
|---|---|
| Emission Standard | Euro 4/5 |
| Engine Capacity | Up to 1.8L |
| Body Shape | Oval |
| Inlet Size | 57mm |
| Body Length | 229mm |
| Overall Length | 330mm |
| Body Height | 102mm |
| Body Width | 130mm |