Powersprint 55mm Dual/Dual Oval Universal Muffler
PWS-905518
Offer a price
Ask a question
The indicated delivery time is for informational purposes and is given as an approximate delivery time if the item is available in the supplier's warehouse. More about Ordering terms. If you would like to confirm the delivery time, please send us a message.
Each payment
Apmaksājiet savus pirkumus 3 vienādās daļās, 3 mēnešu laikā. Bez procentiem vai komisijas maksas. Vienkārši maksājiet vēlāk! https://trackday.eu/esto-3
Shipping in Latvia
Orders up to 50 €
to Omniva or DPD parcel locker
to Omniva or DPD parcel locker
4,50 €
Orders over 50 €
to Omniva or DPD parcel locker
to Omniva or DPD parcel locker
3.00 €
Courier delivery
9.00 € - 12.00 €
Description
Oval shape.
Dimensions: 350x220x140mm
Inlet/Outlet size: 55mm
Dimensions: 350x220x140mm
Inlet/Outlet size: 55mm
Specification
| Manufacturer | Powersprint |
|---|---|
| Inlet Size | 55mm |
| Inlet/Outlet Configuration | Dual/Dual |
| Outlet Diameter | 55mm/2.16'' |
| Body Length | 350mm |
| Overall Length | 470mm |
| Body Shape | Oval 140mm x 220mm |
| Material | Stainless Steel |