MagnaFlow 200 Cell High Flow Sports Cat 59926 (Euro 3/4)
MGF-59926
Offer a price
Ask a question
The indicated delivery time is for informational purposes and is given as an approximate delivery time if the item is available in the supplier's warehouse. More about Ordering terms. If you would like to confirm the delivery time, please send us a message.
Each payment
Apmaksājiet savus pirkumus 3 vienādās daļās, 3 mēnešu laikā. Bez procentiem vai komisijas maksas. Vienkārši maksājiet vēlāk! https://trackday.eu/esto-3
Shipping in Latvia
Orders up to 50 €
to Omniva or DPD parcel locker
to Omniva or DPD parcel locker
4,50 €
Orders over 50 €
to Omniva or DPD parcel locker
to Omniva or DPD parcel locker
3.00 €
Courier delivery
9.00 € - 12.00 €
Description
Euro 3/4 metalic 200 Cell High Flow Sports Catalytic converter
In/Out: 63mm
Outer diameter: 101mm
Body lenght: 152mm
Total lenght: 279mm
For engines up to 2,5l
In/Out: 63mm
Outer diameter: 101mm
Body lenght: 152mm
Total lenght: 279mm
For engines up to 2,5l
Specification
| Manufacturer | MagnaFlow |
|---|---|
| Emission Standard | Euro 3/4 |
| Engine Capacity | Up to 2.5L |
| Body Shape | Round |
| Inlet Size | 63mm |
| Body Length | 152mm |
| Overall Length | 279mm |
| Body Height | 101.6mm |
| Body Width | 101.6mm |